Hrnčířský dvůr Zvířetice

zvířetická keramika

kreativní centrum

hrnčířský klub

ubytování

prodejny

curkárna

e-shop

aktuálně

Hrnčířský dvůr Zvířetice

Hrnčířský dvůr Zvířetice je vesnická usedlost na Mladoboleslavsku, v malebné krajině středního pojizeří na rozhraní atraktivních turistických lokalit Českého ráje a Podbezdězí. Leží na pravém břehu řeky Jizery ve Zvířeticích, které jsou součástí Bakova nad Jizerou.

Nejen keramika

Od roku 1996, se stali jejími novými majiteli, Petr Čáslavský a Michal Kořínek a přebudovali jí na Hrnčířský dvůr Zviřetice s hrnčířskou dílnou s tradiční výrobou keramiky, kreativním centrem, které pořádá různá setkání, workshopy s ubytovacími prostory pro turisty.

Hrnčířský dvůr Zvířetice se stal vyhledávaným cílem milovníků keramiky, místem, kde se po celý rok rádi setkávají pravidelní i náhodní návštěvníci a kam se všichni rádi vrací.

Hrnčířský dvůr Zvířetice | Historický obrázek

Historie našeho dvora

Historii Hrnčířského dvora ve Zvířeticích lze dohledat až do středověku a vždy byla spojena s historií Zvířetického panství. Nedaleká zříceninu hradu Zvířetice i Hrnčířský dvůr ve Zvířeticích patřil vždy Pánům ze Zvířetic. 

Hrad Zvířetice sloužil jako orientační bod na kupecké stezce z Prahy směrem na sever. Byl to brod přes řeku Jizeru, právě pod hradem Zvířetice, který vytvářel důležitost tohoto místa. 

Hrnčířský dvůr sloužil v dávných dobách jako zájezdní hostinec, kde se dalo odpočinout a vyměnit povoz. Zde se pak putující kupci museli rozhodnout zda poputují dále podél řeky Jizery směrem k k nejvyšší hoře lužických hor, k Ještědu a dále pak putovali až do Žitavy. Nebo poputují směrem k Bezdězu a dále až do Drážďan. Dobu zájezdního hostince ukončila era výstavby mostů.

Akce na Hrnčířském dvoře

Jak se k nám dostanete

Zvířetice 5
294 01 Bakov nad Jizerou

PROVOZOVATEL
Michal Kořínek
+420 606 500 444
Petr Čáslavský
+420 606 624 124 hrncirskydvurzviretice@seznam.cz